Karty "Kto Tam ?"

Pragnę przedstawić Wam wyjątkowy zestaw kart. Wyjątkowy, bo namalowany przez bardzo wyjątkową osobę, która poprosiła by pozostać anonimową. Wyjątkowy, bo trafił w moje ręce w dniu moich urodzin. Wyjątkowy, bo namalowany w czasach pandemii z intencją, by wspierać, podnosić na duchu i pomagać. Bawić, uczyć, rozwijać.

Karty "Kto Tam ?" - czyli pierwszy krok do zmiany

Karty namalowano z myślą, by były grą, pomocą, narzędziem skierowanym do dzieci i młodzieży: zarówno przy rodzinnym stole, jak i w klasie szkolnej czy gabinecie terapeutycznym. Każdy dorosły, któremu zależy na wspieraniu dzieci i młodzieży znajdzie propozycje odpowiedniego ich zastosowania w zależności od czasu i miejsca. Warto pamiętać też o tym, że choć namalowane z myślą o dzieciach i młodzież, to moje wieloletnie doświadczenie wykorzystania obrazu i metafory do rozwijania i uskrzydlania ludzi pokazuje, że karty KTO TAM? są doskonałą pomocą rozwojową tak naprawdę niezależnie od grupy wiekowej.

Karty powstały 5 lat po stworzeniu przeze mnie innych kart obrazkowych. Są ich rozwinięciem wynikającym z doświadczeń pozbieranych podczas wcześniejszych wieloletnich szkoleń. Mam nadzieję, że osoby, które mają wcześniejsze wydanie dostrzegą zasadnicze różnice, a Ci z Was, dla których jest to pierwsze spotkanie z moimi kartami szybko zakochają się w zestawie, który właśnie trafia w Wasze ręce.

KTO TAM ? - mój własny pierwszy krok

Jestem pedagogiem, coachem, terapeutą dzieci i młodzieży, doradcą rodzinnym. Mój pierwszy krok do tego, co obecnie robię sięga czasów studiów, gdzie zafascynował mnie temat wspierania innych poprzez nieszablonowe narzędzia i niecodzienne techniki. 
Kiedy jakiś czas później pojawiła się na świecie najpierw moja pierwsza, a potem druga córka całą sobą weszłam w temat wspierania rozwoju dziecka: poprzez zabawę, budowanie bliskości, dbanie o relacje i towarzyszenie im w poznawaniu otaczającego świata.
Równolegle kontynuowałam swoją fascynację coachingiem, psychologią i różnymi kierunkami wewnętrznego rozwoju człowieka.
W 2009 roku po raz pierwszy zetknęłam się z koncepcją wykorzystania obrazu i fotografii jako elementów wspierających różne techniki rozwojowe. Wtedy też zaczęłam zgłębiać tajniki PhotoTerapy. To był prawdziwy pierwszy krok, a swoje pierwsze warsztaty przeprowadziłam wykorzystując fotografie zrobione przez mojego męża i gotowe pocztówki. Potem przyszedł DIXIT, karty INSPIRED. A zaraz potem pierwsze w Polsce szkolenie z metody Points of You. To tylko wycinek z ogromu kart dostępnych na naszym rynku (informacje o kartach przeznaczonych do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą znajdziecie na mojej stronie:
www.edumoce.pl).

W 2016 roku narodziła się koncepcja stworzenia pierwszych realistycznych kart obrazkowych dedykowanych dzieciom. A w 2021 roku przyszedł czas na stworzenie kontynuacji pierwotnego projektu. Tak powstały karty KTO TAM?, znane również jako #kartyfrani

(Visited 8 times, 1 visits today)